Vyhledej
Počasí Jaroměř - Slunečno.cz
Jaroměřsko > Služby občanům > Hasiči

Hasiči likvidovali požár sušárny na zvířecí granule v Heřmanicích

Redakce / 11.01.2018, Jaroměřsko
K požáru sušárny na granule pro domácí zvířat vyjeli do Běluně, části Heřmanic, 11. ledna půl hodiny po půlnoci profesionální a dobrovolní hasiči z Jaroměře a dobrovolní hasiči z Heřmanic nad Labem. Požár způsobil škodu asi jeden milion korun. Nikdo nebyl zraněn.
 

Požár vznikl uvnitř dosoušecí pece za provozu. Dle sdělení obsluhy praskl řemen pohonu, který posouvá rošty s granulemi uvnitř pece. Došlo k přehřátí zde dosoušených granulí a k jejich vznícení. Hodnota pece je 10 milionů korun. Tuto hodnotu se podařilo díky zásahu jednotek uchránit. Místo události bylo v průběhu dnešního dne ohledáno za přítomnosti vyšetřovatele příčin požárů, vedení společnosti i technika na opravu pece. Škoda, kterou požár způsobil, se pohybuje kolem jednoho milionu korun. Příčinou požáru byla s největší pravděpodobností technická závada. 

V první fázi hasili požár pracovníci společnosti pomocí vnitřního nástěnného hydrantu. Jednotky po svém příjezdu prováděly dohašování a odstraňovaly granule ze sušárny.  Dále dohašovaly potrubní vedení. Požár byl zlikvidován po dvou hodinovém zásahu. 

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

 

Související články
Kamion hrozil v Jaroměři pádem do příkopu, pomáhali hasiči
Hasiče o víkendu zaměstnávaly dopravní nehody, požáry od vznícených sazí nebo třeba spadlé stromy
Hasiči jeli do Vítězné k požáru sazí v komíně
Jaroměřští hasiči řešili v regionu o víkendu nehody i olejovou skrvnu na řece

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 73x
 
 
 
Zpět
05.09.2018 - Na území Královéhradeckého kraje ode dneška neplatí zákaz rozdělávání a manipulace s ohněm ve volné přírodě
11.08.2018 - Od dnešního dne je již opět otevřena a zprůjezdněna železniční stanice Jaroměř. Je tak konec výlukám!

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí