Vyhledej
Počasí Jaroměř - Slunečno.cz
Jaroměřsko > Služby občanům > Hasiči

Hasiči likvidovali požár sušárny na zvířecí granule v Heřmanicích

Redakce / 11.01.2018, Jaroměřsko
K požáru sušárny na granule pro domácí zvířat vyjeli do Běluně, části Heřmanic, 11. ledna půl hodiny po půlnoci profesionální a dobrovolní hasiči z Jaroměře a dobrovolní hasiči z Heřmanic nad Labem. Požár způsobil škodu asi jeden milion korun. Nikdo nebyl zraněn.
 

Požár vznikl uvnitř dosoušecí pece za provozu. Dle sdělení obsluhy praskl řemen pohonu, který posouvá rošty s granulemi uvnitř pece. Došlo k přehřátí zde dosoušených granulí a k jejich vznícení. Hodnota pece je 10 milionů korun. Tuto hodnotu se podařilo díky zásahu jednotek uchránit. Místo události bylo v průběhu dnešního dne ohledáno za přítomnosti vyšetřovatele příčin požárů, vedení společnosti i technika na opravu pece. Škoda, kterou požár způsobil, se pohybuje kolem jednoho milionu korun. Příčinou požáru byla s největší pravděpodobností technická závada. 

V první fázi hasili požár pracovníci společnosti pomocí vnitřního nástěnného hydrantu. Jednotky po svém příjezdu prováděly dohašování a odstraňovaly granule ze sušárny.  Dále dohašovaly potrubní vedení. Požár byl zlikvidován po dvou hodinovém zásahu. 

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

 

Související články
Kamion hrozil v Jaroměři pádem do příkopu, pomáhali hasiči
Hasiče o víkendu zaměstnávaly dopravní nehody, požáry od vznícených sazí nebo třeba spadlé stromy
Hasiči jeli do Vítězné k požáru sazí v komíně
Jaroměřští hasiči řešili v regionu o víkendu nehody i olejovou skrvnu na řece

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 66x
 
 
 
Zpět
23.04.2018 - Dnes máte možnost sledovat přímý přenos zastupitelstva Královéhradeckého kraje.
12.03.2018 - Dnes v 19 hod. bude v Jaroměři na náměstí u kostela sv. Mikuláše demonstrace proti Andreji Babišovi. Každý může přijít vyjádřit svůj názor, vlajky a transparenty s sebou.
12.03.2018 - Náchodská nemocnice zrušila zákaz návštěv
09.02.2018 - Oblastní nemocnice Náchod a.s. vydala dnes odpoledne plošný zákaz návštěv hospitalizovaných pacientů, a to ve všech nemocnicích ONN a.s. a na všech jejích odděleních. Stejný zákaz platí nemocnici Náchod, ale také Rychnov nad Kněžnou, Broumov, Jaroměř a Nové město nad Metují.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí