Vyhledej
Počasí Jaroměř - Slunečno.cz
Jaroměřsko > Služby občanům > Bezpečnost

Mokré silnice kloužou i bez ledové pokrývky, přinesly nehody

Redakce / 13.09.2017, Jaroměřsko
Konec pěkného počasí a příchod deštivého konce letní sezóny některé řidiče a řidičky nemile překvapil. Nehody během uplynulého víkendu a pondělka tak měly téměř všechny společného jmenovatele, a to déšť.
 

Řidička vozu Peugeot 406 v neděli před druhou hodinou jela od Brzic směrem na Chvalkovice. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou dostala na mokrém povrchu vozovky smyk a vjela do pravého příkopu, kde narazila do stromu. Při nehodě utrpěla řidička těžké zranění, dva nezletilí spolujezdci lehká zranění a další dospělý spolujezdec vyvázl bez zranění. Vzhledem ke zranění nemohla být provedena dechová zkouška a ke zjištění alkoholu byl nařízen odběr krve.

Po třetí hodině  neděli odpoledne to na mokré silnici uklouzlo řidiči Nissanu, který jel od Náchoda k Dolní Radechové. Ve smyku zachytil o protijedoucí vůz Hyundai a následně narazil do opěrné zdi podél komunikace. Dechová zkouška na alkohol byla negativní. Poslední mokrá nehoda se stala před sedmou hodinou večer v Novém Městě nad Metují, kdy řidič ve Škodě Octavii dostal smyk v levotočivé zatáčce u vjezdu na náměstí, vyjel do protisměru a čelně se střetl s protijedoucím Volkswagenem, který odhodil na sloup veřejného osvětlení. Tato nehoda také skončila bez zranění a ani tento řidič nebyl pod vlivem alkoholu.

A protože déšť se snesl na náš kraj i v pondělí navečer, také tento den vyjížděli dopravní policisté k nehodě na mokré vozovce v Hořenicích u Jaroměře. Řidič nákladní soupravy Tatra s návěsem dostal v pravotočivé klesání na mokré vozovce smyk a návěsem vjel do protisměru. Tam vytlačil ze silnice osobní automobil Peugeot, jehož řidič skončil i s autem v travnatém příkopu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, alkohol byl u obou vyloučen dechovou zkouškou. Na vozidle a betonové propusti, do které auto následně narazilo, vznikla celkové škoda přesahující 125.000 korun.

Při brždění na mokré vozovce má automobil delší brzdnou dráhu a jeho stabilita na silnici je snížena. Takže, ať už jedete kamkoliv, pamatujte, že ani spěch vám nezaručí, že dojedete do místa určení včas. Raději si ponechte časovou rezervu a při jízdě buďte ohleduplní i ostatním účastníkům silničního provozu.

Zdroj: www.policie.cz

 

Související články
Gladiátoři v Josefově přišli o cennosti. Vykradli jim auta.
Cisterna zcela zablokovala silnici ze Dvora do Kocbeře na celé dopoledne

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 297x
 
 
 
Zpět
23.04.2018 - Dnes máte možnost sledovat přímý přenos zastupitelstva Královéhradeckého kraje.
12.03.2018 - Dnes v 19 hod. bude v Jaroměři na náměstí u kostela sv. Mikuláše demonstrace proti Andreji Babišovi. Každý může přijít vyjádřit svůj názor, vlajky a transparenty s sebou.
12.03.2018 - Náchodská nemocnice zrušila zákaz návštěv
09.02.2018 - Oblastní nemocnice Náchod a.s. vydala dnes odpoledne plošný zákaz návštěv hospitalizovaných pacientů, a to ve všech nemocnicích ONN a.s. a na všech jejích odděleních. Stejný zákaz platí nemocnici Náchod, ale také Rychnov nad Kněžnou, Broumov, Jaroměř a Nové město nad Metují.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí