Vyhledej
Počasí Jaroměř - Slunečno.cz
Jaroměřsko > Podnikání

Malovaná trika Kateřina Hornychové - Baliharové rozveselují děti na ambulanci v Praze na Karlově

Redakce / 5.01.2018, Doubravice
Zdravotní sestřičky pražské dětské ambulance v Fakultní nemocnice v Praze na Karlově již několik let nosí v práci veselá barevná trika s dětskými motivy. Jejich autorkou je návrhářka a malířka Kateřina Hornychová-Baliharová z Doubravic na Královédvorsku.
 

FOTOGALERIE - Fakultní nemocnice Na Karlově Praha

Tento praktický nápad, jak utišit a zabavit děti během vyšetření nebo ošetřování zranění, vznikl před mnoha lety. Jedna ze sestřiček pražské nemocnice na Karlově se zúčastnila spolu s doubravickou návrhářkou keramického kurzu v Kohoutově. Návrhářská a malířská tvorba Kateřina Hornychové-Baliharové okouzlila tehdy nejen ji, ale také její kolegyně. Ty přišly s nápadem veselých barevných triček, která nahradila bílé či modrobílé uniformy. Právě dnes se v dílně v Doubravici zažehlují obrázky další várky triček objednaných pro sestřičky zmíněné dětské ambulance. Uznejte, že vykouzlí úsměv na tváři každému z nás. 

Bohužel trička nemohou být používána na lůžkové části. Tam však oči malých pacientů rozzáří nástěnné malby, jejichž autorkou je opět Kateřina Honrychová-Baliharová. V letech 2008-2014 tam realizovala nástěnné malby v batoleckém oddělení, na chodbě či vestibulu dětského oddělení fakultní nemocnice.

Nástěnné malby v nemocnici byly hrazené z nadace nemocnice, trička si platí sestřičky ze svých osobních financí. Barevná trika s dětskými motivy z Doubravic však již našly místo i ve vybraných školkách.

Těšíme se na další skvělé nápady, které jsou realizovány v našem regionu a šíří se dále!
Tipy nám můžete posílat na info@kralovedvorsko.cz.

Kateřina Sekyrková

 

Související články
Koloniály v malých obcích nahrazují pojízdné prodejny. Někde to řeší obec vlastním obchodem

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 488x
 
 
 
Zpět
05.09.2018 - Na území Královéhradeckého kraje ode dneška neplatí zákaz rozdělávání a manipulace s ohněm ve volné přírodě
11.08.2018 - Od dnešního dne je již opět otevřena a zprůjezdněna železniční stanice Jaroměř. Je tak konec výlukám!

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí