Vyhledej
Počasí Jaroměř - Slunečno.cz
Novinky emailem
Jaroměřsko > Krimi

Na hradě Pecka spadla žena z hradeb. Vylezla až na hřeben střechy.

anonymně / 29.08.2017, Aktualizováno , Pecka
Je pravděpodobné, že pětadvacetiletá žena cizí státní příslušnosti měla využít hradeb hradu Pecka, přes které vystoupala ke střeše zastřešeného křídla hradu. Následně měla přelézt na samotnou střechu, po které se měla dostat až k samotnému hřebeni střechy, kde měla setrvat nějakou dobu. Při následném slézání zpět na hradby měla mladá žena uklouznout po vlhké střešní krytině a zřítit se dolů na betonovou plochu hradního nádvoří. V důsledku pádu měla poškozená utrpět zranění neslučitelná se životem, kterým na místě i přes okamžitou první pomoc podlehla.
 
V neděli 27. 8. 2017 v ranních hodinách došlo ke tragické události na hradě Pecka, při níž vyhasl život mladé cizinky. Mimo návštěvní hodiny, kolem šesté hodiny ráno, spadla z výšky přibližně 13 metrů mladá žena ve věku 26 let. Ačkoli se jí ihned další svědci pokoušeli poskytnout první pomoc, na místo přilétl i vrtulník ZZS, tak už jí už nebylo pomoci a na následky pádu zemřela.Policie na místo tragické události vyslala výjezdovou skupinu a všechny okolnosti, za kterých k pádu došlo, vyšetřuje. Zda byla žena v době pádu pod vlivem alkoholu, objasní až nařízená pitva. Už nyní je ale jasné, že se žena pohybovala v místech, kam je veřejnosti vstup zakázán.

Aktualizace: 

V současné době jsou v předmětné události zahájeny úkony v trestním řízení pro trestný čin úmrtí bez dosud stanovené právní kvalifikace. Ze strany Policie ČR probíhá šetření a rovněž se čeká na výsledky soudní pitvy, která mimo jiné odpoví na otázku, zda byla mladá žena v době tragického pádu pod vlivem alkoholu či nikoliv. Do současné chvíle nebyla žádná osoba za smrt ženy obviněna.

Výsledkem dosavadního provedeného šetření je pravděpodobné, že pětadvacetiletá žena cizí státní příslušnosti měla využít hradeb hradu Pecka, přes které vystoupala ke střeše zastřešeného křídla hradu. Následně měla přelézt na samotnou střechu, po které se měla dostat až k samotnému hřebeni střechy, kde měla setrvat nějakou dobu. Při následném slézání zpět na hradby měla mladá žena uklouznout po vlhké střešní krytině a zřítit se dolů na betonovou plochu hradního nádvoří. V důsledku pádu měla poškozená utrpět zranění neslučitelná se životem, kterým na místě i přes okamžitou první pomoc podlehla.


Zdroj: www.policie.cz
 

Související články
Až tři roky vězení pro recidivistu ze Dvora Králové

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:
 
 
Přečteno 1785x
 
 
 
Zpět